David Mann

David Mann w okresie swojej 21-letniej kariery w firmie Steelcase, opracowywał i wykorzystywał koncepcje szczupłego systemu zarządzania. Podczas pracy dla Steelcase współpracował przy transformacji ponad czterdziestu strumieni wartości. Następnie, przez pięć lat kierował stworzonym przez siebie wewnętrznym zespołem doskonalącym, który przeprowadził ponad 100 udanych projektów wdrożenia szczupłych procesów w obszarach administracyjnych oraz rozwoju produktu, dzięki którym udało się zredukować całkowity czas cyklu, czas procesu oraz ilość poprawek średnio o 50%. Mann odszedł ze Steelcase w 2009 roku.
Doświadczenie Manna obejmuje udział w doskonaleniu procesów produkcyjnych i biznesowych, a także w przekształceniach organizacji opieki zdrowotnej. Obecnie prowadzi on działalność doradczą w zakresie szczupłego systemu i szczupłego zarządzania, a także rozwiązywania problemów blokujących transformację. Uczestniczy również w licznych szkoleniach i konferencjach na temat szczupłego zarządzania. Wśród klientów Manna są organizacje działające w branży przemysłowej, usługowej oraz w ochronie zdrowia.
Mann jest współpracownikiem i konsultantem należącej do koncernu Johnson and Johnson firmy doradczej Ortho-Clinical Diagnostics ValuMetrix Services. Prowadzi także wykłady w ramach programu zarządzania operacjami w Fisher College of Business na Uniwersytecie Stanowym Ohio oraz w działającym w ramach uniwersytetu Center of Operational Excellence. Mann jest członkiem komisji przyznającej nagrody Shingo Prize, a także ekspertem Honda Lean Network i członkiem Lean Transformation Advisory Board w szpitalu St. Mary’s w Grand Rapids, w stanie Michigan. Jest autorem licznych artykułów publikowanych w kwartalniku Frontiers of Health Services Management, a także jednym z redaktorów magazynu Target, wydawanego przez stowarzyszenie Association for Manufacturing Excellence. Był również członkiem Rady AME Regionu Wielkich Jezior.
Mann jest psychologiem organizacji, uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Michigan w 1976 roku. Mieszka w East Grand Rapids, w stanie Michigan, z żoną, która jest prokuratorem. Mają dwie córki.

Nasze marki


Newsletter

Loading...Loading...