5S w biurze. Organizacja miejsca pracy i eliminacja marnotrawstwa

Tytuł oryginał: 5S for the Office: Organizing the Workplace to Eliminate Waste
Autorzy: Thomas Fabrizio, Don Tapping
ISBN: 978-83-929155-6-0
Seria: Najlepsze Praktyki Zarządzania

Ilość stron: 204 (zawiera płytę CD)
Wymiary: A4: 210x297 [mm]
Okładka: Miękka

Opis książki

Chociaż działania biurowe i administracyjne generują niemal 60% kosztów związanych z wytwarzaniem towarów w większości organizacji, bardzo często pozostają wyłączone z projektów wdrożenia szczupłych procesów. By stworzyć prawdziwe szczupłe przedsiębiorstwo, musimy także w obszarach biurowych wprowadzać systemy, które pozwolą eliminować marnotrawstwo.
Pierwszym krokiem w podnoszeniu wydajności procesów biurowych jest przyjęcie zasad i rozwiązań systemu 5S.
W swojej książce 5S w biurze, Tom Fabrizio i Don Tapping przedstawiają najważniejsze koncepcje system 5S – skuteczne narzędzia eliminacji marnotrawstwa – przeniesione z hali fabrycznej do biura. Działania składające się na system 5S w biurze (czyli selekcja, sortowanie, sprzątanie, wdrażanie standardów i samodyscyplina – utrzymanie wyników) są ułożone w logicznej kolejności. Są podstawą zarządzania efektywnym miejscem pracy i systemową metodą rozwiązywania problemów zakłócających przepływ pracy w biurze.
Ta książka stanowi jeden z fundamentów szczupłego systemu w waszym biurze i pomoże wam usprawnić jego funkcjonowanie, ponieważ:

  • Szczegółowo opisuje proces wdrożenia 5S w obszarach biurowych.
  • Przedstawia formularze, arkusze robocze i zdjęcia, które pozwolą wam „dostrzec” wartość systemu 5S i zachęcą was do jego wdrożenia. Załączona płyta CD zawiera czyste wersje tych samych dokumentów, które znajdziecie w książce.
  • Może być wykorzystywana jako podręcznik podczas sesji szkoleniowych.

Czytelnicy mogą na bieżąco wykorzystywać koncepcje 5S w swoich działaniach, co pozwoli im eliminować marnotrawstwo, redukować koszty i zwiększać zyski.

Tom Fabrizio i Don Tapping dzielą się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą na temat 5S. Proponują nam sprawdzony program wdrożenia tego systemu w obszarach biurowych i firmach usługowych. Techniki, które okazały się tak skuteczne w doskonaleniu procesów produkcyjnych, mogą także usprawnić działania każdego biura i centrum usługowego.

- Doug Nelson, Prezes APICS, Portland Chapter

To więcej, niż tylko książka na temat 5S w biurze. Praca ta przedstawia proces pełnego wdrożenia i trwałego kontynuowania udoskonaleń w całym przedsiębiorstwie.

- Mary E. Murphy, Koordynator zarządzania zmianami, Haldex Way, Kansas City

Nasze marki


Newsletter

Loading...Loading...