Lean Hospitals – doskonalenie szpitali. Poprawa jakości, bezpieczeństwo pacjentów i satysfakcja personelu

Tytuł oryginał: Lean Hospitals. Improving Quality, Patient Safety, and Employee Satisfaction
Autorzy: Mark Graban
ISBN: 978-83-929155-4-6
Seria: Najlepsze Praktyki Zarządzania

Ilość stron: 330
Wymiary: B5 176x250 [mm]
Okładka: Twarda

Opis książki

W książce Lean Hospitals – doskonalenie szpitali. Poprawa jakości, bezpieczeństwo pacjentów i satysfakcja personelu, Mark Graban korzysta ze swoich doświadczeń współpracy ze szpitalami, by wyjaśnić dlaczego i w jaki sposób szczupły system może pomóc nam w poprawie bezpieczeństwa, jakości i wydajności w placówkach ochrony zdrowia. Podkreśla korzyści płynące z zastosowania metod szczupłego systemu i pokazuje, jak narzędzia szczupłego systemu, takie jak mapy strumieni wartości, mogą ułatwić pracownikom szpitali wykrywanie i eliminowanie marnotrawstwa. Podpowiada, jak skutecznie zapobiegać opóźnieniom, zmniejszać odległości pokonywane przez personel oraz podnosić jakość opieki medycznej.

Pozycja wyróżniona Shingo Prize

Książka Marka Grabana dokumentuje procesy zachodząc obecnie w amerykańskich szpitalach, które uczą się wykorzystywać metody Systemu Produkcyjnego Toyoty w ochronie zdrowia. Pozycja ta prezentuje najważniejsze aspekty szczupłego systemu, ale także omawia trudniejszą kwestię, jaką jest zarządzanie zmianą. Książka Grabana jest pełna sukcesów – takich samych, jakie odnosimy codziennie w ThedaCare. Szkoda, że nie mogłem jej przeczytać sześć lat temu, bo być może udałoby nam się uniknąć wielu błędów, jakie popełniliśmy podczas naszej transformacji.

lek.med. John S. Toussaint, Prezes ThedaCare Center for Healthcare Value

Mark Graban znakomicie dostosowuje zasady Systemu Produkcyjnego Toyoty do codziennych problemów w służbie zdrowia. Wraz z opisem każdej kolejnej koncepcji i sposobu jej zastosowania, czytelnik coraz bardziej zastanawia się, jak bardzo można podnieść poziom opieki zdrowotnej, jeśli uda się wdrożyć w niej sprawdzone rozwiązania opracowane przez najlepszych specjalistów w dziedzinie jakości. Graban odkrywa przed nami tę tajemnicę w jasny i przystępny sposób.

lek. Med. Richard P. Shannon,
Frank Whister Thomas, Profesor medycyny, Dziekan Wydziały Medycyny Uniwersytetu Pennsylvania School of Medicine 

Oparte na fundamentach współpracy i współodpowiedzialności, pomysły przedstawione w tej książce stanowią skuteczne narzędzie, które może pomóc szpitalom zbliżyć się do wyznaczonego celu – opieki doskonałej.

Quint Studer, Prezes The Studer Group, autor Results that Last

Nasze marki


Newsletter

Loading...Loading...