Autonomiczne utrzymanie maszyn dla Operatorów

Tytuł oryginał: Jisyuhozennosusumekata (1988) (English edition title : Autonomous Maintenance for Operators)
Autorzy: Japan Institute of Plant Management
ISBN: 978-83-62776-08-5
Seria: Shopfloor

Ilość stron:
Wymiary: 168x235 [mm]
Okładka: Miękka

Autonomiczne utrzymanie ruchu to element TPM, polegający na zaangażowaniu operatorów w utrzymanie obsługiwanego sprzętu, niezależnie od działań specjalistów ds. utrzymania ruchu. Działania wykonywane w ramach autonomicznego utrzymania ruchu to: codzienne przeglądy, smarowanie, wymiana części, proste naprawy, wykrywanie nieprawidłowości oraz kontrole precyzji. Celem programu jest zapobieganie przyspieszonemu zużyciu i zniszczeniu wyposażenia, przywrócenie początkowego stanu sprzętu oraz ustanowienie podstawowych warunków koniecznych dla właściwego utrzymania maszyn. Autonomiczne utrzymanie ruchu to jeden z najważniejszych składników każdego programu TPM.

Dzięki książce Autonomiczne utrzymanie ruchu dla Operatorów zdobędziecie umiejętności niezbędne dla samodzielnego utrzymania obsługiwanych maszyn i dowiecie się w jaki sposób:

  • zapewnić niezakłóconą pracę maszyn,
  • wykrywać problemy podczas regularnego czyszczenia sprzętu,
  • zabezpieczać maszyny przed zanieczyszczeniem, które może skrócić ich cykl życia,
  • skutecznie zarządzać smarowaniem,
  • wykorzystywać tablice działań, spotkania i lekcje jednopunktowe do rozwoju wiedzy współpracowników i promowania celów TPM.

Autonomiczne utrzymanie ruchu dla Operatorów posiada wszystkie najważniejsze cechy, charakterystyczne dla całej serii Shopfloor Series. Właśnie dzięki tej serii i współpracy z najwybitniejszymi autorami i instruktorami, Productivity Press stało się liderem w dziedzinie edukacji dla dorosłych. Celem wydawnictwa ProdPublishing jest przekazanie skutecznych i sprawdzonych narzędzi doskonalenia w ręce całej załogi waszego przedsiębiorstwa.
Najważniejsze cechy książki Autonomiczne utrzymanie ruchu dla Operatorów, wspomagające przyswajanie wiedzy to:

  • sposób przedstawienia materiału ułatwiający jego zrozumienie,
  • streszczenia i podsumowania rozdziałów,
  • przykłady z życia ilustrujące prezentowane teorie.

 

Nasze marki


Newsletter

Loading...Loading...