OEE dla operatorów. Całkowita Efektywność Wyposażenia

Tytuł oryginał: OEE for Operators. Overall Equipment Effectiveness
Autorzy: The Productivity Press Development Team
ISBN: 978‐83‐926020‐9‐5
Seria: Shopfloor

Ilość stron: 86
Wymiary: 168x235 [mm]
Okładka: Miękka

Opis książki

W książce „OEE dla Operatorów” w przystępnej formie przedstawiono główne zasady, metody Totalnego Utrzymania Maszyn (TPM) i Całkowitej Efektywności Wyposażenia (OEE).
Celem metody nazywanej Totalnym Utrzymaniem Maszyn (TPM) jest zwiększanie efektywności sprzętu tak, aby każda maszyna stale wykorzystywała swój pełen potencjał. By zmaksymalizować efektywność wyposażenia, musicie stosować miernik, który pomoże wam poznać problemy waszego sprzętu i podjąć odpowiednie działania, by je wyeliminować. Takim właśnie miernikiem jest całkowita efektywność wyposażenia (OEE).

OEE jest kluczowym narzędziem TPM, które mówi, jak dobrze pracują wasze maszyny. Narzędzie to łączy trzy elementy: czas, w jakim maszyna faktycznie pracuje, ilość produktów wytwarzanych przez maszynę i ilość produktów o właściwej jakości. OEE dla operatorów ułatwia pracownikom produkcyjnym zapoznanie się z najważniejszymi koncepcjami OEE. To właśnie oni mogą zyskać najwięcej śledząc i doskonaląc efektywność obsługiwanych urządzeń.

Nasza książka:
Przedstawia podstawowe informacje ważne dla wszystkich pracowników zaangażowanych we wdrożenie TPM w zakładzie.
Wyjaśnia znaczenie OEE i jego związek z działaniami dodającymi wartość produktom.
Omawia takie koncepcje OEE, jak dostępność, wydajność i jakość, a także sześć głównych typów strat.
Opisuje etapy gromadzenie i przetwarzania danych OEE oraz raportowania wyników.
Wprowadza metody redukowania strat związanych ze sprzętem, które pozwalają podnieść OEE autonomiczne

Wszechstronne kształcenie pracowników jest niezbędne dla sukcesu działań prowadzonych w celu eliminacji strat związanych ze sprzętem. Podobnie, jak inne książki Shopfloor Series, także „OEE dla operatorów” zostało napisane prostym i zrozumiałym językiem, by dotrzeć do jak najszerszego grona czytelników. Funkcję edukacyjną podkreślają pytania, streszczenia rozdziałów, podsumowania, przykłady i inne pomoce naukowe. Wykorzystano również ilustracje, które wzbogacają treść i ułatwiają jej zrozumienie.

Pozycja wyróżniona Shingo Prize

Nasze marki


Newsletter

Loading...Loading...