5S dla operatorów. 5 filarów wizualizacji miejsca pracy

Tytuł oryginał: 5S for Operators: 5 Pillars of the Visual Workplace
Autorzy: The Productivity Press Development Team
ISBN: 978-83-929155-5-3
Seria: Shopfloor

Ilość stron: 136
Wymiary: 168x235 [mm]
Okładka: Miękka

Opis książki

5S dla Operatorów, 5 filarów wizualizacji miejsca pracy, to fundamentalna pozycja z serii ShopFloor wydawnictwa Productivity Press, która została wyróżniona nagrodą Shingo Prize. W poszczególnych podręcznikach serii autorzy wtajemniczają czytelnika w kolejne techniki i narzędzia lean thinking – szczupłego myślenia. W książce 5S dla Operatorów przedstawiono istotę techniki organizacji miejsca pracy jaką jest 5S w sposób niemal instruktarzowy. Przedstawiono przede wszystkim wszelkie aspekty wdrażania, utrzymania i doskonalenia Systemu 5S. Niewątpliwą zaletą podręczników z serii Shopfloor jest ich forma, która poprzez drobiazgowe opisy, liczne ilustracje, podsumowania, zadania do rozważania, pozwala dotrzeć z kluczowymi informacjami do każdego, zarówno operatora maszyn, jak i prezesa firmy. Książka ta, pomoże Państwu osiągnąć cel wdrożenia 5S jakim jest „miejsce na wszystko i wszystko na swoim miejscu”.

Pozycja wyróżniona Shingo Prize

System 5S to potężny proces doskonalenia, który pozwala osiągnąć imponujące rezultaty. Największy problem z jego wdrożeniem polega na przekonaniu szeregowych pracowników do najważniejszych zagadnień i narzędzi.

5S dla operatorów pomaga rozwiązać ten problem, ponieważ jest skierowane właśnie do pracowników produkcyjnych. Książka przedstawia fakty w przystępny sposób i buduje pomost między teoretycznym poznawaniem narzędzi systemu 5S i ich praktycznym zastosowaniem. Bez względu na to, czy macie 5 minut, czy 5 godzin na szkolenie, format książki ułatwia zrozumienie i wykorzystanie materiału. Taki podręcznik jak ten nie powinien spoczywać na półce, lecz być stale w użyciu w hali produkcyjnej.

Mark O'Brien, Dyrektor Produkcji, C&D Powercom

Ten podręcznik powinni przeczytać wszyscy menedżerowie, kierownicy, szefowie i pracownicy, którzy dążą do osiągnięcia sukcesu. Lektura obowiązkowa dla wszystkich uczestniczących w działaniach TPM.

Steven Warywoda, Dyrektor Fabryki, Douglas &  Lomason Co

5S dla Operatorów jest dobre jako materiał na jednodniowe szkolenie lub jako element zestawu lektur dla pracowników produkcyjnych. Streszczenia, wskazówki na marginesie, podsumowania i ?pięciominutowe zadania? znacznie ułatwią trenerowi prowadzenie kursu. Słuchacze i czytelnicy znajdą dość miejsca na notatki, wskazówki, co należy podkreślić i wiele dodatkowych informacji. Właśnie takich podręczników zawsze poszukuję.

Steven A. Pralley, Kierownik  Działu Technicznego, Elkem Metals Company

Nadzwyczaj skutecznie i jasno przedstawia system 5S. Poprzednio nie do końca rozumiałem konieczność wdrożenia wszystkich aspektów systemu, i dlatego byłem do niego trochę sceptycznie nastawiony. Dzięki tej książce wiem, już, że jest niezbędny.

Rick Pollett, Inżynier, Boeing  Co

Polecam tę książkę każdemu kierownikowi, który chce wprowadzić niedrogą metodę poprawy jakości, wydajności, bezpieczeństwa i morale w swoim departamencie.

Jamie Randel, Koordynator  ds. Szkoleń, Douglas & Lomason Co.

Nasze marki


Newsletter

Loading...Loading...