Szybkie przezbrojenie dla Operatorów: System SMED

Tytuł oryginał: Quick Changeover for Operators: The SMED System
Autorzy: The Productivity Press Development Team
ISBN: 978-83-929155-0-8
Seria: Shopfloor

Ilość stron: 92
Wymiary: 168x235 [mm]
Okładka: Miękka

Opis książki

Ogrom wiedzy przedstawiony w tej książce sprawi, że twoje miejsce pracy będzie bardziej produktywne, działania prostsze, a całość bardziej satysfakcjonująca. Ta książka jest o tym, jak przestawić maszynę albo produkt w czasie rekordowym – często niższym niż 10 minut. Metoda, którą poznacie tutaj to SMED, skrót od Single Minute Exchange of Die (czyli wymiana narzędzia w tyle minut, że zapis jest jednocyfrowy – czyli poniżej dziesięciu). Szybki czas przezbrojenia jest sprawą krytyczną dla każdej firmy, która chce funkcjonować zgodnie z just-in-time i wytwarzaniem one-piece-flow, dlatego że przy krótkim czasie przezbrojenia w łatwy sposób można produkować różne wyroby, nie tworząc zbędnych zapasów. SMED redukuje trudne, związane z dużym wysiłkiem i czasem aktywności w twojej firmie.

Książka ta powstała na podstawie dłuższej pracy: A revolution in Manufacturing: The SMED System. Celem jej napisania było przetransformowanie treści na sposób bardzo praktyczny, operacyjny, możliwy do zastosowania przez osoby, które będą bezpośrednio pracowały nad optymalizacją operacji przezbrojenia.

Ta książka prezentuje, dlaczego SMED jest tak ważny dla firmy i jej pracowników, opisuje trzy ważne etapy SMED, każdy z kolejnych rozdziałów poświęcając właśnie kolejnym etapom. Pierwszy rozdział to świetne streszczenie całej książki, w którym bardzo szybko można zadecydować, co następnie będzie interesować czytelnika.

Pozycja wyróżniona Shingo Prize

Podręczniki dla operatorów mogą być zarówno znakomitym rozwiązaniem w przypadku jednodniowych seminariów, jak i przewodnikiem w codziennej pracy. Dzięki streszczeniom, wskazówkom na marginesie, pięciominutowym zadaniom prowadzący szkolenie ma ułatwione zadanie. Słuchacze zaś otrzymują znakomite źródło wiedzy, zawierające praktyczne wskazówki, pobudzające kreatywność i pozwalające na bieżąco zapisywać przychodzące do głowy pomysły. Właśnie takiej pomocy naukowej zawsze poszukiwałem!

Steven A. Pralley, Kierownik/Planista  utrzymania ruchu, Elkem Metals Company

Nasze marki


Newsletter

Loading...Loading...